KAWA POWITALNA
DR N. MED. PIOTR CHOMIK
IMPLANTACJE W OGRANICZONYCH WARUNKACH ANATOMICZNO - KLINICZNYCH. POWIKŁANIA I SUKCESY.
PROF. DR HAB. N. MED. MAŁGORZATA PIETRUSKA
STATUS TKANEK MIĘKKICH, A POWIKŁANIA W LECZENIU IMPLANTOLOGICZNYM
LUNCH
DR MARCIN BOGURSKI
ESTETYKA, FUNKCJA I EKONOMIA W LECZENIU BEZZĘBIA Z ZASTOSOWANIEM PROTOKOŁÓW CYFROWYCH.
TECH. DENT. MAREK WILIGAŁA
NOWE TRENDY W PRACACH PEŁNOŁUKOWYCH. WŁAŚCIWY DOBÓR MATERIAŁÓW
ZAKOŃCZENIE WYKŁADÓW. DLA CHĘTNYCH - WARSZTATY ZE SKANOWANIA DENTSPLY SIRONA POLAND. MOŻLIWOŚĆ ODWIEDZENIA POBLISKIEGO LABORATORIUM WILIGAŁA LAB
Ukończył studia na AM w Gdańsku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Protetyki stomatologicznej AMG. Od 2000 roku prowadzi praktykę stomatologiczną w Koszalinie, którą przejął po swoim ojcu. Gabinet specjalizuje się w kompleksowym leczeniu pacjentów z rozległymi brakami uzębienia. Od roku 2001 certyfikowany wykładowca w firmie Dentsply. Uczestnik wielu kursów oraz szkoleń krajowych i zagranicznych z zakresu implantologii, implantoprotetyki i estetyki stomatologicznej, w tym między innymi Curriculum Implantologicznego na Uniwersytecie J. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem i DSD Christiana Coachmana.
W 1992 roku ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 1993 do 2004 roku pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Akademii Medycznej w Białymstoku, na stanowisku adiunkta. W 1998 zdobyła specjalizację II stopnia z periodontolgii z wyróżnieniem, w 1996 roku obroniła pracę doktorską pt. „Zachowanie się niektórych testów odpornościowych w przebiegu zapalenia przyzębia”, zaś w 2005 rozprawę habilitacyjną pt. „Ocena wybranych technik regeneracyjnych stosowanych w leczeniu zapaleń przyzębia”. W 2013 roku uzyskała tytuł profesora. Jest pierwszym kierownikiem Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej UMB, utworzonym w 2005 roku.
Po studiach wiedzę zdobywała na licznych stażach i szkoleniach głównie za granicą. Jest autorką ponad 160 publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, za które była dziesięciokrotnie nagradzana przez Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Jest współautorką monografii „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna”, za którą autorzy otrzymali nagrodę dydaktyczną Ministra Zdrowia i współautorem książek „Atlas prac protetycznych do pracy z pacjentem” oraz „Leczenie zespołowe w implantologii. Ciągła wędrówka w poszukiwaniu spełnienia”. Trzykrotnie była nagradzana prestiżową nagrodą „Tytani implantologii”. Od lat prowadzi kursy i wykłady w Polsce i za granicą, a od 2010 roku jest międzynarodowym wykładowcą European Federation of Periodontology. Wchodzi w skład zespołów redakcyjnych następujących czasopism: „Magazyn Stomatologiczny”, „e – Dentico” i „Stomatologia Estetyczna”.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, OSIS i Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów.
Dr n. med. Piotr Chomik
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim, kierunku lekarsko-dentystycznym Akademii Medycznej w Gdańsku w 2008 roku. Od 2009 roku odbywał szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które zakończył złożeniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego i uzyskaniem tytułu specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej.
W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej zastosowania nowoczesnych technik badania klinicznego w celu wczesnego wykrywania nowotworów i stanów przednowotworowych jamy ustnej. Doświadczenie i umiejętności kliniczne zdobywał w wiodących krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, m.in. w Wiedniu (Allgemeine Krankenhaus Wien), Recklinghausen (Niemcy), Monterrey (Meksyk), Los Angeles (USA). Wykładowca podczas licznych krajowych i zagranicznych kongresów i kursów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej.
Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę chirurgicznego leczenia wrodzonych wad twarzoczaszki, w tym chirurgii ortognatycznej, chirurgii rekonstrukcyjnej jamy ustnej i twarzoczaszki u pacjentów po urazach oraz operacjach onkologicznych. Zajmuje się również chirurgią rekonstrukcyjną i regeneracyjną jamy ustnej, w tym implantologią stomatologiczną w pełnym zakresie, również z wykorzystaniem implantów zygomatycznych.
Współzałożyciel wielospecjalistycznej kliniki stomatologicznej Noir Dental Clinic w Gdańsku.
Pracuje również w Oddziale Otolaryngologicznym z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie zajmuje się leczeniem pacjentów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.
Właściciel laboratorium protetycznego Wiligała Lab w Chojnicach , które od ponad 30 lat poświęca się sztuce technik dentalnych. Pełen pomysłów i determinacji w ich realizacji, co sprawia, że pracownia nieustannie nabiera rozmachu. Jest człowiekiem nieprzerwanie szukającym inspiracji, który z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w licznych szkoleniach oraz sympozjach zarówno w kraju, jak i za granicą. Systematycznie angażuje się w projekty, gdzie czynnie dzieli się swoją wiedzą oraz wieloletnim, praktycznym doświadczeniem.
Za tak pozytywnym wizjonerem stoi ponad 50 osobowy zespół, który stanowi fundament solidności laboratorium. Kreatywność oraz indywidualne zaangażowanie pozwalają nieprzerwanie zdobywać nowe doświadczenia i dążyć za celem, którym jest permanentny progres. Przyszłość laboratorium opiera na energii silnie rozwijającego się rynku branżowego, nie zapominając o wypracowanych przez pokolenia wartościach. Indywidualną pasję do techniki digitalnej przekłada na zdecydowany kierunek ewolucji laboratorium, co zostaje coraz częściej zauważane i doceniane na arenie branży protetycznej.