Dentsply Sirona Implants Tour 2020 - cykl inicjatyw lokalnych skupiających środowisko branżowe w trzech miastach w Polsce – Wrocław, Gdańsk Warszawa. Każde spotkanie składa się z części oficjalnej – merytorycznych wykładów prowadzonych przez wybitnych znawców swoich dziedzin jak również części nieoficjalnej – wieczornej kolacji. Serdecznie zapraszamy!
Dentsply Sirona Implants Tour - Wrocław, 3 października 2020 r. (sobota)
The Bridge Wroclaw MGallery Hotel Collection
Program:
15:00 - 15:30 Rejestracja
15:30 - 15:40 Powitanie - Lukas Halida - Country Commercial Director Implants Poland,
Dentsply Sirona Poland
15:40 - 15:50 Wprowadzenie i moderowanie dyskusji – Dr hab. n. med. Piotr Majewski
15:50 - 16:35 Natychmiastowe obciążenia implantów w strefie estetycznej
- Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak
16:35 - 17:20 Czy każda suprastruktura jest taka sama? Nowoczesne, zindywidualizowane
rozwiązania pełnołukowe jako alternatywa dla standardu
- Lek. dent. Paweł Bernatek
17:20 - 18:20 Chrirugiczne aspekty w codziennej praktyce
- Dr Malene Hallund
18:20 - 18:40 Dyskusja i podsumowanie
18:40 - 21:40 Networking koktajl
Zapewniamy tłumaczenie: ENG -> PL
Koszt uczestnictwa: 590 zł brutto
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Absolwent Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (1992 r). Odbył studia uzupełniające na Uniwersytecie w Melbourne (Australia) oraz szkolenia w ośrodkach implantologicznych w USA, Szwecji, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Specjalista II stopnia chirurgii stomatologicznej.
W latach 1996 – 2000 asystent w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum UJ, a następnie, przez kolejne trzy lata, asystent w Pracowni Chirurgii Stomatologicznej CMUJ oraz w Katedrze Protetyki Instytutu Stomatologii CMUJ. W roku 2003 uzyskał doktorat z zakresu wieloletnich obserwacji klinicznych zastosowania wszczepów zębowych jako filarów dla uzupełnień protetycznych. Od 2004 roku Kierownik Pracowni Implantologii Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Kierownik CEIA - Środkowoeuropejskiego Ośrodka Implantologicznego – Central European Implant Academy. Od roku 2013 wykładowca na New York University, College of Dentistry (NYUCD), w ramach podyplomowego kształcenia w zakresie implantologii. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych z zakresu badań dotyczących problematyki jakości struktur kostnych twarzoczaszki oraz wpływu rodzaju powierzchni wszczepów na sposób ich obciążania konstrukcjami protetycznymi.
Członek różnych organizacji i stowarzyszeń: OSIS Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej - OSIS (członek zarządu), Europejskiego Stowarzyszenia Osteointegracji – EAO, Międzynarodowej Akademii Piezochirurgii i Polskiego Stowarzyszenia Periodontologicznego. Redaktor działu implantologii w Journal of Dentistry, czasopisma Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Dental and Medical Problems.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie implantologiczne nabyte w wielu ośrodkach. Aktualnie prowadzi projekty badawcze nad wpływem modyfikacji powierzchni implantów na proces osteointegracji w przypadkach natychmiastowej implantacji z równoczesnym natychmiastowym obciążeniem wszczepów konstrukcjami protetycznymi. Specjalizuje się głównie w technikach regeneracji tkanek, estetycznej odbudowie protetycznej na implantach, natychmiastowym obciążaniu wszczepów. Od 11 lat w ramach Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii (CEIA) oraz we własnym Ośrodku Implantologiczno-Stomatologicznym prowadzi kursy zaawansowanych procedur chirurgii implantologicznej oraz protetyki na wszczepach. Od roku 2015 prowadzi zaawansowane kursy jako wykładowca i instruktor w międzynarodowym, implantologicznym ośrodku szkoleniowym Zimmer-Biomet Institute w Wintertuhr, Szwajcaria.
Autor kilkudziesięciu wystąpień z dziedziny implantologii, w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Szwajcaria, Izrael, Czechy, Płd. Afryka, USA, Taiwan, Tajlandia) oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu implantologii i regeneracji tkanek w naukowych czasopismach krajowych i zagranicznych.
Absolwent Wydziału Lekarsko - Stomatologicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na kierunku „Menedżer ochrony zdrowia”. W 2009 roku ukończył również prestiżowe Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie J. W. Goethego we Frankfurcie. Główne zainteresowania zawodowe skupiają się wokół implantologii oraz chirurgii stomatologicznej wspieranych przez nowoczesne techniki cyfrowe. Dla Pawła najwyższa jakość przeprowadzonych zabiegów oraz bezpieczeństwo pacjentów mają znaczenie priorytetowe, dlatego swoją wiedzę i umiejętności systematycznie poszerza poprzez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach na całym świecie z zakresu chirurgii stombatologicznej oraz implantologii. Od 2004 wraz z lek. stom. Andrzejem Warchlewskim prowadzi wielostanowiskową klinikę Stomatologiczną PLATINUM, która specjalizuje się przede wszystkim w kompleksowym leczeniu implantoprotetycznym z wykorzystaniem technik cyfrowych, wspieranych skanerem wewnątrzustnym. Prywatnie – mąż i ojciec dwójki dzieci, skupiający się na rodzinie i swoich pasjach - kite surfingu i snowboardzie.
Dr Malene Hallund zdobyła uprawnienia stomatologiczne na Uniwersytecie Kopenhaskim w 2001 r. Następnie uzyskała kwalifikacje jako specjalista w zakresie chirurgii jamy ustnej i chirurgii szczękowo-twarzowej w 2010 r. w Oddziale Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze. Później dr Malene zrobiła dodatkową specjalizację z traumatologii w Cape Town w RPA. Od 2010 r. pracuje jako konsultant w zakresie chirurgii jamy ustnej w Oddziale Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze. Prowadzi również wykłady dla studentów i stomatologów w Danii i za granicą.
Od 2006 r. dr Malene Hallund prowadzi prywatną praktykę specjalistyczną, a w 2012 r. została współzałożycielem Kopenhaskiej Kliniki Stomatologii Zaawansowanej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantów.
Malene Hallund jest członkiem Komisji Studiów Podyplomowych Duńskiego Towarzystwa Stomatologicznego i byłym Prezesem Duńskiego Stowarzyszenia Stomatologicznej Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Dr Malene bierze udział w licznych projektach z zakresu implantologii i chirurgii jamy ustnej.
Kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Członkini Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI. Absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista II stopnia z chirurgii stomatologicznej. Obrona habilitacji w 2010 na Wydziale Lekarsko-Stomatologiczny Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 2008 roku kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2017 roku została Prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. We wrześniu 2017 roku dołączyła do członków Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI.
Posiada ponad 90 certyfikatów za kursy szkoleniowe z zakresu implantologii, regeneracji tkanek i periodontologii z renomowanych ośrodków z Polski i zagranicy (Szwajcaria, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy). Członek międzynarodowego implantologicznego ośrodka badawczego (Rheinische-Friedrich-Wilhelms University Bonn, Niemcy; Ernst-Moritz-Arndt-Univeristy of Greifswald, Niemcy; Dentaurum®, Niemcy), doradczej Międzynarodowej Rady Naukowej Firmy Proctel&Gamble (Niemcy).
Autorka ponad 150 publikacji w krajowych i międzynarodowych periodykach naukowych, redaktor 5 książek naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wygłosiła ponad 150 referatów. Była organizatorem, współorganizatorem i/lub moderatorem Międzynarodowych i Krajowych Konferencji Naukowych Polsce, prowadziła liczne kursy szkoleniowe sygnowane przez Wydział Szkolenia Podyplomowego Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego we Wrocławiu, CMKP, jak i firmy medyczne (np. MIP-Pharma, 3I Biomet, Quintessence Polska, Geistlich). Była kierownikiem i współwykonawcą w sumie 27 projektów badawczych, w tym 12 prowadzonych w ramach międzynarodowych projektów badawczych. Członek OSIS oraz Europejskiego Stowarzyszenia Osteointegracji EAO, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Rekomendowany nocleg w hotelu The Bridge Wroclaw MGallery Hotel Collection
ul. Plac Katedralny 8, 50-329 Wrocław
Rezerwacja na hasło „Dentsply – konferencja” (dotyczy noclegów 02-03.10 oraz 03-04.10.2020)
tel. +48 717 273 120
- pokój SGL Classic ze śniadaniem w cenie 425 PLN brutto
- pokój DBL Classic ze śniadaniem w cenie 490 PLN brutto