Jak dobierać metody leczenia recesji przy uwzględnianiu różnorodnych czynników, w tym m.in.: wysokości i szerokości recesji, szerokości i grubości dziąsła skeratynizowanego w miejscu z recesją, szerokości i grubości dziąsła skeratynizowanego przy zębach sąsiadujących z recesją, wysokości i grubości brodawek dziąsłowych czy liczby recesji
Jakie są techniki zabiegowe oraz czynniki warunkujące ich wybór oraz instrumentarium do mikrochirurgii
Jaka jest etiologia recesji dziąsłowych
Jak opiekować się pacjentem po zabiegu
Kwalifikacji pacjentów do zabiegu, oceny ryzyka i doboru właściwych technik zabiegowych
Wybranych technik pokrycia recesji dziąsłowych
Technik zakładania szwów
W 1992 roku ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 1993 do 2004 roku pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Akademii Medycznej w Białymstoku, na stanowisku adiunkta. W 1998 zdobyła specjalizację II stopnia z periodontolgii z wyróżnieniem, w 1996 roku obroniła pracę doktorską pt. „Zachowanie się niektórych testów odpornościowych w przebiegu zapalenia przyzębia”, zaś w 2005 rozprawę habilitacyjną pt. „Ocena wybranych technik regeneracyjnych stosowanych w leczeniu zapaleń przyzębia”. W 2013 roku uzyskała tytuł profesora. Jest pierwszym kierownikiem Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej UMB, utworzonym w 2005 roku.
Po studiach wiedzę zdobywała na licznych stażach i szkoleniach głównie za granicą. Jest autorką ponad 160 publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, za które była dziesięciokrotnie nagradzana przez Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Jest współautorką monografii „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna”, za którą autorzy otrzymali nagrodę dydaktyczną Ministra Zdrowia i współautorem książek „Atlas prac protetycznych do pracy z pacjentem” oraz „Leczenie zespołowe w implantologii. Ciągła wędrówka w poszukiwaniu spełnienia”. Trzykrotnie była nagradzana prestiżową nagrodą „Tytani implantologii”. Od lat prowadzi kursy i wykłady w Polsce i za granicą, a od 2010 roku jest międzynarodowym wykładowcą European Federation of Periodontology. Wchodzi w skład zespołów redakcyjnych następujących czasopism: „Magazyn Stomatologiczny”, „e – Dentico” i „Stomatologia Estetyczna”.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, OSIS i Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów.