Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące:
• cech, zastosowania i charakterystyki produktów Ossix,
• strategii i procedur zachowania kości brzeżnej,
• przeglądu technik augmentacyjnych do przygotowania
odpowiedniej ilości kości w celu przeprowadzenia leczenia
implantoprotetycznego,
• socket preservation z użyciem Ossix Bone i Ossix Plus,
• niepowodzeń przeszczepu kostnego
09:30 – 10:00 Przerwa kawowa
10:00 – 12:00 Wykłady i warsztaty praktyczne
12:00 – 13:00 Lunch
13:00 – 15:00 Wykłady i warsztaty praktyczne
Koszt uczestnictwa: 1 400 zł brutto (dostępne miejsca 24)
Dr Christos Tsamis ukończył w 2003 r. studia stomatologiczne na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, Grecja. Specjalizował się w chirurgii stomatologicznej oraz wykorzystaniu rezonansu magnetycznego w implantologii nawigowanej. Dr Tsamis jest także absolwentem New York University (2008 r.), gdzie uzyskał dyplom z implantologii i rehabilitacji jamy ustnej.
Dr Tsamis jest współzałożycielem ateńskiego Merimna Institute, pierwszego ośrodka stomatologicznego kształcenia ustawicznego w Grecji. Jest również wiceprezesem Greckiego Stowarzyszenia Stomatologicznego Kształcenia Ustawicznego oraz dyrektorem ds. kształcenia w zakresie implantologii na Wydziale Stomatologicznym New York University w Grecji.
Dr Tsamis jest uznanym wykładowcą międzynarodowym oraz autorem wielu publikacji z dziedziny implantologii i chirurgii jamy ustnej. Prowadzi praktykę prywatną w Salonikach, skupiając się na chirurgii jamy ustnej i implantologii. Posiada ponad 18 lat doświadczenia w prowadzenia praktyki prywatnej oraz akademickie doświadczenie kliniczne w zakresie procedur augmentacji kości wyrostka zębodołowego i implantologii.
W obecnych czasach potrzebne są coraz bardziej przewidywalne procedury i możliwości kliniczne odbudowy kości wokół implantów. Już dziś dysponujemy materiałami i strategiami chirurgicznymi, które pozwalają na utworzenie zdrowej, żywotnej i naturalnej kości, tak potrzebnej w leczeniu implantologicznym, zwłaszcza w długoczasowym pozytywnym rezultacie klinicznym.
Podczas szkolenia omówione zostaną alternatywne ścieżki podtrzymania i regeneracji tkanek pod przyszłe miejsca wszczepów, zastosowanie długoczasowych resorbowalnych membran nowej generacji, biomateriały do szerokiego zastosowania w procedurach GTR/GBR, które pomagają zwiększyć zarówno twarde, jak i miękkie tkanki bez pozostałości nieżywotnego materiału.
Ponadto przedstawione zostaną wskazania i możliwości chirurgiczne dla konkretnych produktów w celu uzyskania jak najlepszych długoczasowych efektów klinicznych. Uwzględnione zostaną również potencjalne powikłania i opieka korekcyjna.
W ramach spotkania przewidziane zostały warsztaty, mające na celu zaznajomienie uczestników z właściwościami oraz praktycznym zastosowaniem omówionych materiałów.