Czym jest Akademia Implantologii?
Akademia Implantologii DS. to kompleksowy program edukacyjny przeprowadzony na preparatach ludzkich, pozwalający na zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu zaawansowanych technik chirurgicznych oraz implantoprotetycznych.
Doświadczeni wykładowcy, praktycy podzielą się swoją wiedzą oraz tips&tricks, a doskonale przygotowane warsztaty dadzą możliwość przećwiczenia technik implantologicznych niemal w naturalnych warunkach.
Czego się nauczysz?
• Podniesienia dna zatoki szczękowej techniką zamkniętą oraz zmodyfikowaną techniką dostępu bocznego.
• Augmentacji dna zatoki szczękowej z implantacją i szyciem.
• Implantacji z rozszerzaniem i rozszczepianiem wyrostka kostnego.
• Pobierania kości z okolicy zatrzonowcowej i przenoszenie jej do innych obszarów.
• Implantacji w żuchwie i szczęce.
• Doboru właściwych technik augumentacyjnych oraz materiałów do augmentacji.
• Zarządzania tkankami miękkimi: projektowanie płata, płat dzielony, płat pełny, koronowe i wierzchołkowe przemieszczenie płata.
• Nawigacji w implantologii.
• Planowania protetyki na implantach.
• Protokołów CAD/CAM w implantologii.
• Technik natychmiastowego obciążania implantów
IV zjazdy
I sesja: 2 dni
24-25.10.2022, 7-8.11.2022, 21-22.11.2022, 8-9.12.2022
Ukończył studia na AM w Gdańsku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Protetyki stomatologicznej AMG. Od 2000 roku prowadzi praktykę stomatologiczną w Koszalinie, którą przejął po swoim ojcu. Gabinet specjalizuje się w kompleksowym leczeniu pacjentów z rozległymi brakami uzębienia. Od roku 2001 certyfikowany wykładowca w firmie Dentsply. Uczestnik wielu kursów oraz szkoleń krajowych i zagranicznych z zakresu implantologii, implantoprotetyki i estetyki stomatologicznej, w tym między innymi Curriculum Implantologicznego na Uniwersytecie J. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem i DSD Christiana Coachmana.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (1992 r). Odbył studia uzupełniające na Uniwersytecie w Melbourne (Australia) oraz szkolenia w ośrodkach implantologicznych w USA, Szwecji, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Specjalista II stopnia chirurgii stomatologicznej.
W latach 1996 – 2000 asystent w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum UJ, a następnie, przez kolejne trzy lata, asystent w Pracowni Chirurgii Stomatologicznej CMUJ oraz w Katedrze Protetyki Instytutu Stomatologii CMUJ. W roku 2003 uzyskał doktorat z zakresu wieloletnich obserwacji klinicznych zastosowania wszczepów zębowych jako filarów dla uzupełnień protetycznych. Od 2004 roku Kierownik Pracowni Implantologii Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Kierownik CEIA - Środkowoeuropejskiego Ośrodka Implantologicznego – Central European Implant Academy. Od roku 2013 wykładowca na New York University, College of Dentistry (NYUCD), w ramach podyplomowego kształcenia w zakresie implantologii. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych z zakresu badań dotyczących problematyki jakości struktur kostnych twarzoczaszki oraz wpływu rodzaju powierzchni wszczepów na sposób ich obciążania konstrukcjami protetycznymi.
Członek różnych organizacji i stowarzyszeń: OSIS Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej - OSIS (członek zarządu), Europejskiego Stowarzyszenia Osteointegracji – EAO, Międzynarodowej Akademii Piezochirurgii i Polskiego Stowarzyszenia Periodontologicznego. Redaktor działu implantologii w Journal of Dentistry, czasopisma Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Dental and Medical Problems.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie implantologiczne nabyte w wielu ośrodkach. Aktualnie prowadzi projekty badawcze nad wpływem modyfikacji powierzchni implantów na proces osteointegracji w przypadkach natychmiastowej implantacji z równoczesnym natychmiastowym obciążeniem wszczepów konstrukcjami protetycznymi. Specjalizuje się głównie w technikach regeneracji tkanek, estetycznej odbudowie protetycznej na implantach, natychmiastowym obciążaniu wszczepów. Od 11 lat w ramach Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii (CEIA) oraz we własnym Ośrodku Implantologiczno-Stomatologicznym prowadzi kursy zaawansowanych procedur chirurgii implantologicznej oraz protetyki na wszczepach. Od roku 2015 prowadzi zaawansowane kursy jako wykładowca i instruktor w międzynarodowym, implantologicznym ośrodku szkoleniowym Zimmer-Biomet Institute w Wintertuhr, Szwajcaria.
Autor kilkudziesięciu wystąpień z dziedziny implantologii, w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Szwajcaria, Izrael, Czechy, Płd. Afryka, USA, Taiwan, Tajlandia) oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu implantologii i regeneracji tkanek w naukowych czasopismach krajowych i zagranicznych.
Ukończył Śląską Akademię Medyczną w 1999 roku. Po odbyciu stażu podyplomowego podjął pracę na stanowisku asystenta w klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. W 2002 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a tematem jego badań była ocena reakcji tkanek żywego organizmu na implantację materiałów stosowanych do produkcji implantów. W 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej i kontynuował pracę w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego do roku 2011. W międzyczasie, tj. w 2009 roku uzyskał tytuł Eksperta ds. Implantologii Stomatologicznej PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne), Expert in Oral Implantology DGOI (Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie), Diplomate in Oral Implantology ICOI (International Congress of Oral Implantologists). W 2009 roku ukończył z powodzeniem prestiżowe szkolenie implantologiczne na Uniwersytecie J.W Goethe we Frankfurcie nad Menem. Następnie podjął studia podyplomowe na tymże uniwersytecie, których tematem było leczenie z zastosowaniem implantów zębowych. Studia te ukończył w 2012 uzyskując tytuł Master of Science in Oral Implantology. Podczas pracy w Śląskim Uniwersytecie Medycznym został nagrodzony nagrodą Rektora SUM I stopnia za cykl badań nad biomateriałami stosowanymi w implantologii. Stale rozwija swoje umiejętności terapeutyczne w dziedzinie implantologii biorąc udział międzynarodowych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez liderów światowej implantologii. Głównym kierunkiem jego rozwoju jest poznawanie jak najmniej inwazyjnych, a zarazem przewidywalnych metod regeneracji tkanek celem uzyskania optymalnego, długotrwałego efektu estetycznego oraz leczenie powikłań po wcześniejszym, nieudanym leczeniu implantologicznym.
Magister periodontologii i terapii implantologicznej. Zastępca dyrektora i pełniący obowiązki dyrektora klinicznego na wydziale chirurgii jamy ustnej i implantologii Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie. W 2016 r. zdobył nagrodę Dentsply Ankylos Award za najlepszy chirurgiczny materiał wideo.
Główne zainteresowania: Złożona augmentacja kości, urazy zębów, implantacja natychmiastowa, zarządzanie tkankami miękkimi wokół implantów i zębów, plastyka – estetyczna chirurgia periodontologiczna, leczenie powikłań w chirurgii jamy ustnej, przypadki nagłe w stomatologii.